Markaların İçerik Pazarlamasında GIF Kullanma Nedenleri

 

Markaların İçerik Pazarlamasında GIF Kullanma Nedenleri

GIF’ler yeni değil, ancak kullanımları hiç bu kadar popüler olmamıştı.

GIF veya Graphics Interchange Format, ilk olarak 1987’de CompuServe’den Steve Wilhite tarafından hareketli bir görüntüyü aktarmanın yeni bir yolu olarak oluşturuldu. GIF internet tarafından hızla benimsendi ve 29 yıl sonra hala güncel olması ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. İşte markaların bunları içerik pazarlama planlarında kullanması için bazı nedenler:

1. Neden GIF Kullanmalısınız?

Nasıl kullanabileceğinize geçmeden önce GIF’leri neden kullanmanız gerektiğini anlamak çok önemli.

Başlangıç ​​olarak, GIF’lerin tüketilmesi gerçekten çok basit. Kısa, öz ve eğlenceliler. İnternetteki en popüler GIF kaynağı olan Giphy ile klavyenizde sadece birkaç tuşa basarak sonsuz sayıda GIF’e erişebilirsiniz.

Herkesle aynı GIF’leri kullanmak istemiyorsanız, markanıza uyacak yepyeni GIF’ler tasarlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu vereceğiz.

Başka bir argüman da GIF’lerin videoların tamamlanmasından çok daha kolay, daha ucuz ve daha hızlı olduğu. Diğerleriyle karşılaştırıldığında, dosya boyutları küçüktür.

Son olarak, GIF’leri kullanmanız için basit bir neden var: daha ilgi çekiciler. Bir GIF kullandığınızda, bir yanıt alma olasılığınız çok daha yüksek.

İnsanlar bir GIF’e göz atmak için duracaktır, ancak bir fotoğrafın üzerinden geçebilir veya tüm videoyu izlemeyi reddebilirler.

 

2. GIF Kullanarak Pazarlama: Bazı Öneriler

GIF’leri pazarlama kampanyalarınıza dahil etmenin bazı yaratıcı yolları nelerdir?

Sosyal Medya Gönderilerinizi Hareketli Hale Getirebilirsiniz

Sosyal medyadaki gönderiler çeşitli işlevlere hizmet edebilir. Bir gönderi bilgilendirme amaçlı olabilirken bir diğeri eğlendirme amaçlı olabilir ve bir başka gönderi bir ürünü tanıtma amaçlı olabilir. Bu tamamen markanıza ve yayınladığınız materyale bağlıdır.

GIF’ler ayrıca Facebook’ta bir ürünü tanıtmak için kullanılabilir. İzleyiciler, içinde bulundukları şeyin tadına varır ve açlıklarını gidermek için nereye gideceklerini bilirler.

YENİ »  Roblox Bedava Çarlar - Robuxlu Ücretsiz Roblox Hesapları 2022

GIF’ler net ve anlaşılması zor değil. Kaydırırken, küçük hareketler ve göz açıp kapayıncaya kadar izleyicinin ilgisini çekecektir.

Belki de sadece insanlarla iletişim halinde olmak ve onların iyiliğini dilemek istiyorsunuz. Hepimizin kutladığı bir tatili anmak için bir tatil veya hatta bir GIF oluşturmak, bunu yapmanın harika bir yoludur.

Bültenlerinizi Daha İlginç Hale Getirmenize Yarar

Bültenlerinizi yalnızca okunacak daha fazla şey vermek yerine etkileşimli hale getirin. Çeşitli GIF’lerle izleyicilerinize yeni içeriğiniz olduğunu gösterebilirsiniz.

GIF’ler, harekete geçirici mesaj düğmesi eklemek için mükemmel bir yöntemdir. İzleyiciler tek bir tıklamayla doğrudan kaynağa ulaşabilir.

 

GIF’ler ayrıca postalarınızı diğerlerinden ayırt etmek daha ilginç ve yaratıcıdır.

Blogunuzdaki İçeriği Canlandırın

Son olarak, bloglar GIF’leri kullanmak için mükemmel bir yerdir. Bloglar, profesyonel-gündelik ölçekte profesyonel ve gayri resmi arasında ortadadır. GIF’ler, filmler ve fotoğraflar gibi çalışır.

Araştırmaya dayalı yeni materyaller geliştiriyorsanız, animasyonlu bir GIF, argümanlarınızı öne çıkarmak için harika bir yöntem olabilir. Veya bloglarınızın gerçekten reklamını yapmak için bu harekete geçirici mesaj düğmesini kullanarak bir GIF oluşturun.

Daha önce de belirttiğimiz gibi GIF’ler harika başlıklar oluşturur. Bunlara yine de bir metin başlığı eşlik edebilir.

Bir okuyucu, bir metin bloğu yerine bir GIF gördüğünde gözü daha az korkacaktır.

3. GIF nasıl yapılır?

Animasyonlu bir GIF oluşturmak kulağa zor mu geliyor? Sonuçta bu, sahip olmadığınız önemli miktarda zaman ve çaba gerektirebilir.

Cevap hayır.

GIF oluşturmak, Kizoa ile hiç bu kadar kolay olmamıştı. Giphy’yi unutun; artık daha az çaba ve zamanla hedef kitlenizi şaşırtacak kendi benzersiz içeriğinizi üretebilirsiniz.

Başlamak için Kizoa.com’a gidin ve hesabınızda oturum açın. Henüz bir hesabınız yoksa sorun değil. Tamamen ücretsizdir.

YENİ »  Zenmate Free Accounts Premium 2022 | Account Login And Password

Kizoa, profesyonel videoları kolayca geliştirmenize yardımcı olan çok çeşitli efektleriyle tanınan bir GIF oluşturma programı. Fotoğraf, video ve müzik içeren bir Kizoa video yapabilir, metin, özel efektler, müzik ve geçişler ekleyebilirsiniz. Kizoa ayrıca 4K UHD çerçeveleri destekler ve 16: 9, 4: 3, 3: 2, 1: 1 ve 9:16, 3: 4 ve 2: 3 portre formatları gibi farklı en boy oranları sunar. Bilgisayarınızdan veya Facebook gibi bir sosyal medya hesabından video ve fotoğraf ekleyebilirsiniz.

 

Kizoa kitaplığı, videolarınızı belirli projelerin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için kullanılabilecek birçok animasyon ve efektle yüklenmiştir.

Son olarak oluşturduğunuz videoyu GIF biçiminde kaydedebilir ve GIF’inize kolaylıkla sahip olabilirsiniz.