Oyuncular İçin En İyi Video Düzenleme Programları

 

Bir oyuncuysanız ve oyun videonuzu düzenlemek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makale, oyununuzun orijinal görüntülerini geliştirmek ve izleyicileriniz için çekici hale getirmek için kullanabileceğiniz en iyi oyun video düzenleme programlarından bazılarını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Oyun oynamayı seven çoğu oyuncu artık oyunlarını video olarak sergilemek istiyor. YouTube gibi siteleri sık sık ziyaret ediyor musunuz? O zaman oyunların ilerlemesini gösteren videolar görebilirsiniz. Oyunları seviyorsanız ve insanlara en iyi yönünüzü göstermeniz gerekiyorsa, en iyi çevrimiçi video düzenleme programına ihtiyacınız var.

Bu kılavuz, oyunları düzenlemek için en iyi görsel-işitsel düzenleme programlarından bazılarını tanıtır.

1. Lightworks

Lightworks, sinema tarihinin en iyi filmlerinden birkaçında kullanılan yetenekli bir video editörü olabilir. Günümüzde, giderek daha fazla oyuncu, oyunların videolarını ilerici düzenleme araçlarıyla düzenliyor.

Oyun videolarını düzenlerken, farklı özel efektler uygulayacak ve ardından çerçevenin hızını kırpacak, kesecek, değiştirecek ve videolarınıza birçok düzenleme hilesi uygulayabilirsiniz. Düzenledikten sonra, spor videosunu istediğiniz formatta kaydedin ve örneğin YouTube, Instagram, Tiktok ve Facebook gibi sosyal medya platformlarının farklı platformlarına aktarın.

En yeni ve temel düzenleme araçları sağlar. Düzenleme aracı, çeşitli dosya biçimlerini destekleyen, uysal ve yerleşik bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Hatta yüksek çözünürlüklü çözünürlüğü destekler. Ana dezavantajı, 3D video düzenleme araçlarına sahip olmamasıdır. Video hızını ayarlayamıyor.

2. EaseUSVideo Editor

 

Çoğu amaç için mükemmel bir video düzenleyici ve en iyi ve en yeni oyun videosunu oluşturmak için mükemmel bir oyun düzenleme yazılımıdır. Kapsamlı araçları, oyun videolarınızı kolayca daha çekici, profesyonel ve genel olarak sorunsuz hale getirmenize olanak tanır. Yazılım, oyun videolarını geliştirmek için kullanılabilecek birçok işleve sahiptir. İşlevlerini anlayabilmeniz için bazılarını burada listeledik.

Oyun videolarını hemen hemen her formatta içe aktarabilirsiniz. Hatta videolarınıza güzel başlıklar ekleyin. Ve videoya bir seslendirme ekleyebilirsiniz.

3. InVideo

InVideo, alanında en iyilerinden bir video düzenleme programı ve yalnızca birkaç tıklamayla tarayıcınızda videoları düzenleyebilirsiniz. Bu video düzenleme yazılımı en iyilerinden biridir çünkü birçok özelliği vardır ve kullanımı kolaydır. İster yeni başlayan ister deneyimli bir video sanatçısı olun, videonuzu mükemmelleştirmek için bu düzenleme yazılımını kullanabilirsiniz.

Oyun videolarını düzenlemek için, metinden videoya ve boş şablon seçenekleri gibi her iki seçeneği de kullanabilirsiniz. InVideo ayrıca projelerinizde kullanabileceğiniz 2.500’den fazla önceden hazırlanmış, özelleştirilebilir şablondan oluşan bir kitaplığa sahiptir.

4. Windows Live Movie Maker

Windows Live Movie Maker, kendisini “Movie Maker” olarak adlandırır. Genellikle oyuncular için oyun videolarının düzenlediği popüler bir düzenleyicidir. Ayrıca WMM, diğer video oyunu düzenleme programları gibi standart özelliklerin çoğunu sağlar. Müzik, resim ve videoları birleştirerek oyun videolarını düzenlemek için kullanılır.

 

Yazılım, filmleri sıkıştırmanıza, küçültmenize, kesmenize ve düzenlemenize olanak tanır. Deneyimsiz video yaratıcıları için bile kullanımı çok kolay kabul edilir.

Bu aracın ana özelliği, kapsamlı olmasıdır. Otomatik olarak video oluşturmak için önceden ayarlanmış düzenleme stilleriyle AutoMovie işleviyle başlıklar ve geçişler ekleyebilirsiniz. Ücretsizdir ve popüler multimedya formatlarını destekler.

5. AVS Video Editor

Diğer oyun editörleri tarafından yapılan çalışmaların çoğunu veya tamamını sağlayabilen başka bir video editörüdür. Çeşitli görsel ve ses efektleriyle videoları düzenleyebilir, oluşturabilirsiniz. Araç, video kalitesine ve uygun seviyelere özel önem verir.

Kullanıcı dostu bir kontrol paneli sağlar. Ses ve video dönüştürme işlevi, dosyaları farklı biçimlere dönüştürme ve DVD yazma sorununu çözer.

6. Blender

Bu oyun içi video düzenleme yazılımı, animasyon, modelleme ve simülasyon gibi “hibrit” etkileri nedeniyle oyuncular arasında özellikle popülerdir. Kısacası Blender, bu listedeki video düzenleyicilerin tüm özelliklerine ve bazı benzersiz özelliklere sahiptir.

Bu yazılım, video birleştirme gibi temel işlemleri ve video koruma gibi daha karmaşık ve karmaşık görevleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Ses ve özel efektler sağlar.

Ana özellikler Video ve Ses karıştırma istekleridir. Ücretsiz olarak kullanılabilir ve özelleştirilebilir bir program arayüzü elde edersiniz. Sahip olduğu tek dezavantaj, yeni başlayanlar için zor olabilir.

 

7. Powder

Powder şimdiye kadar iPhone’da kaçırılmaması gereken en iyi video düzenleme uygulamalarından biri. Video klipleri kırpmanıza, çekimin merkezini kırpmanıza, böylece en iyi çekimle çalışmanıza, farklı görsel efektler eklemenize ve hatta çekime birkaç saniyeliğine müzik eklemenize olanak tanır.

Ayrıca oyunun kliplerini iPhone’a kaydetmenizi sağlar. Düzenledikten sonra video oyun klibini doğrudan Instagram, Facebook veya Snapchat’e gönderin. Aracın kullanımı kolaydır ve hatta ücretsizdir.

Düzenlemeden önce oyun videolarının kaydedilmesine izin verir. Videoları Film Rulosu, Xbox ve PC’den içe aktarmaya bile izin verir. Videoları düzenlemek için bir iOS 12. veya üzeri işlemciye ihtiyacınız var.